בעיה טכנית – אנגלית טכנית


יוסף היה תלמיד שלי בקורס אנגלית טכנית למכונאי רכב. עובד מוכשר ומוערך בעל ידי זהב.

בשיעור הראשון נראה נבוך וחסר ביטחון. בהפסקה כשכולם יצאו, ניגש אלי יוסף ואמר: "הבוס שלח אותי. אני צריך להתמנות למנהל אגף במוסך אבל הבוס אמר שאני חייב לדעת אנגלית טכנית. חייב לקרוא הוראות יצרן". הבעיה, הסביר יוסף, היא שמעולם לא למד אנגלית בצורה מסודרת ויצא לשוק העבודה בגיל צעיר. כיום הוא נאלץ להתקשר לתמיכה הטכנית של היצרן כדי לברר בעיות שבקלות ניתן היה לפתור אילו רק ידע לקרוא אנגלית טכנית.

"כולם בעבודה שואלים אותי איך לפתור בעיות מכניות שמתעוררות. אבל כשיש משהו חדש, אני לא יודע לקרוא. אני מתביש מהילדים שלי, מהחברים שלי. בקיצור – אני אבוד".

יוסף אינו היחיד שנתקע בעבודה בגלל חוסר ידע באנגלית טכנית. קידומם של עובדים רבים נתקע כי אינם יכולים לקרוא חומר מקצועי – הוראות יצרן, כתבי עת מקצועיים או מפרטים טכניים. חלקם אינו יודע לקרוא אנגלית בכלל וחלקם אינו מקשר בין הכתוב לבין המשמעות.

יוסף לא האמין שיוכל להגיע למצב שיקרא הוראות יצרן באנגלית. אבל שיטת הלימוד בקורס אנגלית טכנית שלי עשה את כל ההבדל. מתוך לימוד בכיף עם הכיתה הוא קיבל ביטחון עצמי. ובאחד השיעורים, יוסף – שניסה כל הזמן להתחבר בפינת הכיתה – אמר בקול: "אני רוצה לקרוא את השיעורים"!

בקול צלול ורם קרא יוסף את שיעורי הבית, כשהוא מתעכב על המילים הארוכות אבל מבטא אותן נכון. כשסיים זכה למתנה המפתיעה ביותר – כל התלמידים מחאו לו כפיים.

חומרי לימוד