חלפו הימים של בעלי המלאכה שהצליחו לתקן כל מכונה בעזרת פטיש, מברג וזוג ידיים טובות. אמנם כבודן של הידיים במקומו נשאר, אבל המכונות… Continue reading

קורס אנגלית טכנית


כיום אי אפשר יותר להעסיק עובד טכני בשום תחום שהוא מבלי שיהיה לו ידע באנגלית טכנית. הוראות היצרן, מפרטי המכונות, החלפים, והדיווחים על החידושים הטכנולוגיים – רובם ככולם מופיעים באנגלית. בעל המלאכה של היום נזקק יותר ויותר לאנגלית הטכנית על מנת לחפש מידע ברשת, לתפעל או לתקן מכונות ומכשירים.

חלקם הגדול של העובדים הטכניים למדו בתיכון מקצועי (וחלקם לא למדו בתיכון בכלל), וכתוצאה מכך הידע שלהם באנגלית חלש יותר מהדרישות המקצועיות של ימינו אלה. דבר זה גורם לעובד לא פעם להרגשת חוסר נוחות כשהוא נתקל בהוראות יצרן באנגלית ואינו מסוגל לבצע את העבודה מבלי לבקש עזרה. לא פעם עומד הדבר בדרכו להתקדמות בעבודה ולקבלת דרגה גבוהה יותר.

מעסיקים רבים המבקשים לערוך קורס אנגלית טכנית לעובדיהם נתקלים בקשיים רבים.

הבעיות:

התוצאה? 

קורס יקר שירד לטמיון בגלל נשירה חריפה של עובדים. המטרה לא הושגה וכל ניסיון נוסף יתקל בהתנגדות העובדים.

הפיתרון?

הגישה האישית שאני מציעה נועדה בדיוק לפתור בעיות אלה.

נקודת המוצא היא שהצלחה מולידה הצלחה. אני בונה את הקורס מהתחלה, מן היסוד, ומובילה כל תלמיד באופן אישי להצלחה בשלבים קטנים ומובנים. כל הצלחה כזאת מחזקת את הביטחון העצמי ומולידה מוטיבציה גדלה והולכת להמשיך וללמוד. התלמידים עובדים בהנאה ומביאים חומר משלהם בו נתקלו בעבודה ואנו לומדים יחד את הנושאים הקשורים אליהם ישירות.

אין שיעורי דקדוק. אין הכתבות. אין תלמידים מפוחדים שאינם מוציאים מילה כל השיעור.

יש חומר רלוונטי שהתלמיד מרגיש אליו אחריות אישית. יש שיעורי בית שאי אפשר להיכשל בהם כי החומר מובנה בצורה מדויקת. יש תפזורות ומשחקים לתרגול אוצר המילים. יש אווירה משוחררת ונעימה לאורך כל השיעור. והעיקר – יש מורה עם הבנה וידע טכני!

לימדתי קורסים רבים באנגלית טכנית של מקצועות הרכב: אנגלית למכונאות וחשמלאות רכב, נהגי רכב ציבורי, וטכנולוגיה מתקדמת. הרכבתי תכנית מובנית וכתבתי מילון טכני אנגלי-עברי / עברי אנגלי למקצועות הרכב.  בין המקומות בהם לימדתי היו מכללת רופין, איגוד המוסכים, בית ספר עתיד, כלמוביל, יונדאי, מרצדס, מיצובישי, קטרפילר, מכשירי תנועה, פז'ו-סיטרואן, UMI, דן, אגד, ומוסכים פרטיים.

פרט לכך לימדתי קורסים באנגלית טכנית בתחומים שונים, החל מפלסטיקה, מחשבים, חקלאות, בניין, ציוד מכני כבד, מיכשור ובקרה ועוד. בין לקוחותי נמנו מכון ויצמן, רשות שדות התעופה, נמל אשדוד, בוש-לדיקו, מפעלי פלסטיקה ורשת אורט.

בין התלמידים שלימדתי היו כאלה חסרי כל ידע מוקדם באנגלית (קורסים למתחילים), ולעומתם תלמידים שרצו לשפר את כישורי השפה שלהם ולהתעדכן בחידושים טכניים דרך האינטרנט (קורסים למתקדמים).

כל אחד מהקורסים האלה כלל חומר ראשוני להשוואת רמות ולאחריו חומר שסופק ישירות ע"י המעסיק או התלמידים עצמם.

ההצלחה היתה בשני מישורים.

ברבים מהקורסים היתה דרישה מצד התלמידים והוזמן קורס נוסף.

דוגמה:

כלי עבודה – TOOLS

תרגילים EXERCISES – 

תרגם את המילים ומצא אותן בתפזורת.

S L R E T T U C E R. I W
C O L R I V E T B O L T
R C L L O E G U A G I A
E K H D I T Z N N B D Q
W W C X E R A I L J U T
D A R G W R D L U Q V U
R S O F G L I S U Z B N
I H T N E R T G Y S O G
V E I W D A K Y I E N N
E R C Z B R U S H R K I
R R B L A D E C I V O W
A D E. D A E R H T O H N
R E M M A H B U T T O N

 

wire cutter screwdriver
adjustable drill bit
wing nut rivet
blade gauge
vice ring
bolt hammer
torch nut
brush insulator
threaded lock washer
button key
arc welding knob
drill

 

חומרי לימוד